IX-ти ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИ КРОС ПОСВЕТЕН НА 118 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА ДЖОН АТАНАСОВ

IX-ти ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИ  КРОС   ПОСВЕТЕН НА

118 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА ДЖОН АТАНАСОВ

Днес, 01 октомври 2021г. в 09.30 часа в Градската градина беше даден стар на IX-я лекоатлетически  крос, който е част от мероприятията по отбелязването на 118 години от рождението на Джон Атанасов – бащата на компютъра. Участие взеха учениците от 15 училища от общините Ямбол и Тунджа.  Приветствие към участниците поднесе  Милен Михайлов – управител на ТО на НТС – Ямбол.

Свои  ученици изпратиха училищата:

НУ ”Св.Св.Кирил и Методий” – Ямбол

ОУ”Христо Смирненски” – Ямбол

ОУ „Любен  Каравелов” Ямбол

СУ ”Св.Климент Охридски” – Ямбол

ОУ ”П.Р.Славейков” – Ямбол

ПГ ”Васил Левски” – Ямбол

ПМГ ”Атанас Радев” – Ямбол

ЕГ „Васил Карагьозов” Ямбол

ОУ „Н.Петрини” Ямбол

ОУ „Йордан Йовков” Ямбол

НУ „Проф.Нойков” Ямбол

СУ „Пиер дьо Кубертен” Ямбол

ОУ ”Св.Св.Кирил и Методий” – с.Бояджик

ОУ ”Св.Св.Кирил и Методий” – с.Дражево

ОУ ”Св.Св.Кирил и Методий” – с.Веселиново

Участниците бяха в три възрастови групи: 3 – 4 клас, 5 – 6 клас и 7 – 8 клас, съответно момичета и момчета, които се класираха така:

 

ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ІІІ – ІV КЛАС – МОМИЧЕТА

Първо място – МИМА ИЛИЕВА – ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” с. Дражево

Второ място – АЛЕКСАНДРА ЯНКОВА – СУ”Св.Климент Охридски” Ямбол

Трето място – ЯНКА БОЖАНКОВА – ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” с.Веселиново

 

ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ІІІ – ІV КЛАС – МОМЧЕТА

Първо място – ДИНКО ГОСПОДИНОВ – ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” Ямбол

Второ място – ИВАН ЧАНГАРОВ – ОУ”П.Р.Славейков” Ямбол

Трето място – ДЕМИР ИВАНОВ – ОУ”Христо Смирненски” Ямбол

 

ВЪЗРАСТОВА ГРУПА V – VІ КЛАС – МОМИЧЕТА

Първо място – СИЯНА СТОЯНОВА – ОУ „Н.Петрини” Ямбол

Второ място – ИВАЙЛА КИРЯКОВА – ОУ „Н.Петрини” Ямбол

Трето място – НИЯ ДЕЛЧЕВА – ОУ”П.Р.Славейков” Ямбол

 

ВЪЗРАСТОВА ГРУПА V – VІ КЛАС – МОМЧЕТА

Първо място – ИВАН СТОЙНОВ – СУ”Св.Климент Охридски” Ямбол

Второ място – ПЕТКО СТЕФАНОВ – ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” с. Дражево

Трето място – КОНСТАНТИН СТЕФАНОВ – ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” с.Веселиново

 

ВЪЗРАСТОВА ГРУПА VІІ – VІІІ КЛАС – МОМИЧЕТА

Първо място – ПРЕСЛАВА ТОДОРОВА – ПГ „В.Левски” Ямбол

Второ място – БИЛЯНА АТАНСОВА – ПМГ”Атанас Радев”

Трето място – ДАНИЕЛА КЕРЕМЕДЧИЕВА – ПГ „В.Левски” Ямбол

 

ВЪЗРАСТОВА ГРУПА VII – VІII КЛАС – МОМЧЕТА

Първо място – ЙОРДАН ГРУДЕВ – ЕГ”Васил Карагьозов”

Второ място – НИКОЛА ЕНЧЕВ – ПГ „В.Левски” Ямбол

Трето място – ЗИНГА ФИРМИНО – СУ „Пиер дьо Кубертен” Ямбол

 

Наградите на победителите бяха осигурени от НТС . Ямбол и връчени от Милен Михайлов – управител на НТС-Ямбол и Георги георгиев – инспектор в РУС – Ямбол.

 

НТС – Ямбол